Jak dobrać dekoracje do domu? Praktyczne wskazówki

Kiedy Twoje wnętrze jest bez wyrazu i nie czujesz, żeby się wyróżniało na tle innych, dowiedz się jak dobrać dekoracje do domu i wprowadź odrobinę świeżości. Liczy się kolor, kształt i motyw. Dziś podpowiemy, jak odmienić przestrzeń wokół siebie.

Kolor ścian to tylko punkt wyjścia

Jeśli czujesz, że wnętrze jest nudne i pozbawione blasku, nie musisz od razu przeprowadzać remontu. Masz ściany w jednolitych kolorach? Dobranie dodatków będzie prostsze. Jasności i przestrzeni dodają jasne ozdoby (np. białe) oraz szklane. Jeśli lubisz ciemne i intensywne odcienie, zastosuj je, ale nie przesadzaj z ilością. Ciemny kolor często dodaje wnętrzu elegancji, np. wybierając poduszki dekoracyjne z wyjątkową strukturą. Harmonii dodasz także, jeśli będziesz stosować jeden kolor, w wielu odcieniach.

Własnoręczne dekoracje kluczem do wyjątkowego wnętrza

Nie ma bardziej wyjątkowych dekoracji niż te, które są wykonane ręcznie. Ozdoby takie jak poduszki dekoracyjne, obrusy czy kosze do przechowywania, zawsze będą alternatywą dla sztampowych ozdób, które są powszechne i ogólnodostępne dla każdego.  

Natura zawsze w modzie

Postaw na naturalne kolory i motywy. Odcienie drewna, bambusu czy wzory oparte o florystykę będą pasowały do każdego wnętrza. Masz białe ściany? Przy nich naturalne drewno sprawdzi się doskonale. Lubisz sofy i kanapy w jednolitym kolorze? Dodaj wyjątkowości i wyróżnij je poduszkami i wałkami dekoracyjnymi, które mają motywy inspirowane naturą i łąką. W ten sposób ożywisz swoje wnętrze.

Przełam się! Czyli postaw na kontrast

Jeśli Twoje wnętrze ma stonowane kolory, wybierz jeden dominujący odcień, który zastosujesz w poduszkach dekoracyjnych, obrusach, doniczkach czy jako element zasłon. Taki trik sprawi, że ożywisz swoje otoczenie. Co więcej, jeśli znudzi się Tobie np. jaskrawy żółty, w każdej chwili możesz zmienić dodatki do domu i postawić na inny odcień.

 

Ozdoby ścian jako wisienka na torcie

Wybierz grafiki, zdjęcia lub obrazy, które oddają Twój charakter. Dekoracje to nie tylko poduszki, koce i świeczki – to także Twoje wspomnienia z wakacji czy rodzinna kawa przy stole. Umieść je w widocznym miejscu i wracaj do nich kiedy chcesz. Wyjątkową ozdobą do domu, staną się także plakaty czy grafiki, które w dekoracyjnych ramach w wielu rozmiarach i kolorach stworzą niesamowitą ozdobę ściany.