7 dekoracji do domu, które dodają radości wnętrzu

Otaczanie się wyjątkowymi dekoracjami do domu, sprawi, że Twoje samopoczucie zawsze będzie radosne. Postaw na ozdoby, których widok zawsze powoduje przyjemne doznania. Podpowiadamy, jakie dekoracje do domu zatrzymają wiosnę w salonie czy sypialni przez cały rok.

Po pierwsze: poduszki dekoracyjne

Najlepsze dekoracje do domu to takie, które są zarówno funkcjonalne, jak i wizualnie piękne. Poduszki dekoracyjne, szczególnie te, które są wykonane ręcznie, potrafią odmienić każde wnętrze. Wystarczy, że na kanapie, sofie czy fotelu, położysz poduszkę z wyjątkową strukturą lub w kontrastującym kolorze, a od razu wnętrze stanie się radosne i piękne.

Dekoracje z motywem kwiatów

Kwiaty są zawsze w modzie i mogą mieć przeróżną formę, od filiżanek z wiosennym motywem, po obrusy z kwiatową nutą. Wzory inspirowane naturą, łąką i radością zawsze będą powodować pozytywny nastrój i najlepsze samopoczucie.

Lampiony dekoracyjne, czyli ciepłe światło

Kiedy nadchodzi jesień, a za oknem robi się coraz chłodniej, warto zadbać o odpowiednie i przytulne oświetlenie w domu. Lampiony i świeczniki z dodatkiem szkła to doskonała dekoracja, która poprawi nam nastrój. Jeśli postawisz lampion np. na ręcznie wykonany obrus, a w okolicy znajdą się tekstylia takie jak miłe w dotyku koce i miękkie poduszki dekoracyjne, od razu poczujesz, że odpoczywasz.

Świeże kwiaty

Niezależnie od tego, czy lubisz wszechobecne storczyki, czy wrzosy – świeże kwiaty są zawsze wspaniałą naturalną dekoracją do domu. Powodują, że we wnętrzu jest odrobina świeżości i radości.

Poranna kawa przy udekorowanym stole

Radości i harmonii we wnętrzu dodają także obrusy, szczególnie takie, które mają wyjątkową strukturę, np. kwiatową lub lekko błyszczącą. W połączeniu z filiżanką kawy to radość i sztuka sama w sobie.

A na koniec kilka porad…

Dekorując swój dom, kieruj się przede wszystkim swoją osobowością i sercem. Dom ma być miejscem, do którego wracasz z miłą chęcią i chcesz w nim odpoczywać oraz przeżywać najlepsze rodzinne chwile. Aby wypełnić wnętrze radością:

  • Stawiaj na dodatki do domu, które są wykonane ręcznie. Dzięki temu, masz pewność, że ozdoby są unikatowe i wyróżniają Twoje otoczenie,
  • W domu nie musi być nudno. Postaw na kolor i wyjątkowy motyw, niezależnie od stylu całego wnętrza. Eksperymentuj, próbuj i baw się swoim otoczeniem.
  • Inspiruj się wnętrzami z całego świata – angielskim królestwem lub francuskim dworem. Dzięki temu, poczujesz się wyjątkowo.
  • Kontrastu i radości do wnętrza, nie musisz dodawać tylko poprzez kolor ścian. Wystarczą drobne zmiany, które odmienią Twoją przestrzeń i nie musi się to wiązać z remontem.
  • Żyj blisko natury, a pomysły na dekorację do domu przyjdą same.